SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

AYD: Batı Medyası, Vahşeti Görün ve Doğruları Yazın!

AYD: Batı Medyası, Vahşeti Görün ve Doğruları Yazın!
Bu haber 20 Ekim 2023 - 17:07 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

Anadolu Yayıncılar Derneği, İsrail’in insanlık dışı saldırılarına Dünya Basınının gereken tepki göstermediğini, İsrail’in Vahşetini görmezden gelen batı medyasının iki yüzlülükten vaz geçerek, gerçekleri yazma çağrısında bulundu.
Merkezi Ankara’da bulunan Anadolu Yayıncılar derneği, İsrail’in Gazze’nin El-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef alan bombalı saldırısını kınadı.

Türkiye’nin en yaygın medya oluşumlarının başında gelen Anadolu Yayıncılar derneği Başkanı Sinan Burhan’ın imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hamas ile çatışmaları bahane ederek, Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesi’ne saldırı düzenleyen İsrail İnsanlık suçu işlemektedir. Gerçekleştirdiği son saldırıda bine yakın masum insanı öldürerek bir soykırım yapmış, katliama neden olmuştur.

İsrail’in El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği saldırının ardından Gazzeli yetkililer, cenazelerin arasında basın toplantısı yapmak zorunda bırakılmışlardır.
İsrail vahşeti maalesef devam etmektedir. İsrail’in insanlık dışı saldırılarına gereken tepki maalesef verilmiyor. Dünya bu vahşeti de görmezden geliyor.
Batı medyası iki yüzlülüğünü bir kez daha göstermiştir. Müslümanların katledildiği Gazze’de yaşananlara sessiz kalmış, hatta katilleri savunur nitelikte haberlere yer vermektedir.
Çocukların kadınların ve yaşlıların da yer aldığı siviller katledilirken emperyalist batı, Siyonist İsrail’e kol kanat germektedir.
Anadolu Yayıncılar Derneği olarak, bu çifte standardı, iki yüzlülüğü ve insanlığa yapılan bu vahşeti kınıyoruz.
Dünya medyasının Gazze’de yaşanan soykırımı, İsrail’in insanlık dışı saldırılarını Filistinlilere reva gördüğü vahşeti doğruları yazarak kamuoyuna aktarmasını bekliyoruz. Medya görevini layıkı ile yerine getirmelidir. Bu vahşete sessiz kalmamalı, insanlık gereken tepkiyi vermelidir.
Saldırılara çanak tutan, vahşeti görmezden gelen, dünya kamuoyunda yalan yanlış haberlerle dezenformasyona yol açan tüm basın kuruluşlarını kınıyor, gerçekleri yazmaya davet ediyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA