Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Vali Mustafa Masatlı, salgın süreci ile Üniversitemizde yeni akademik yılın başlayacak olması sebebiyle alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantıya başkanlık etti. Toplantıda Vali Yardımcısı Faruk Ekiz ile video konferans aracılığıyla İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç ile İl Milli Eğitim Müdür V. Ömer Coşkun yer aldı
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Salgın hastalıkta vaka artışının en önemli nedenini sosyal hareketlilik oluşturmaktadır. Okulların açılmasıyla da yoğun bir sosyal hareketlilik başlamıştır. Buna paralel olarak vaka sayılarımızda artışlar gözlemlenmektedir. Önümüzdeki hafta Amasya Üniversitesi de eğitime başlayacaktır. Bu kapsamada Üniversite ve Yurt yerleşkelerinde Üniversite öğrencilerinin bilgilendirilmesi ve aşılarının yapılması maksadıyla mobil aşı üniteleri kurulacaktır.
İlimiz genelinde aşılama, aşılamaya teşvik ve denetim faaliyetleri de sıkı şekilde devam etmektedir. Aşılama faaliyetlerinde Sayın Sağlık Bakanımızın da açıkladığı üzere Türkiye genelinde 2. sıradayız. Bu durum salgının başından itibaren aldığımız yerinde ve etkin tedbirler ile aşılamada sergilediğimiz proaktif yöntemlerle mümkün olmuştur. İlimizdeki aktif vakalara baktığımızda ise, %90’ından fazlasının ya hiç aşı olmamış ya da aşılarını tamamlamamış vatandaşlarımızdan oluştuğunu görmekteyiz. Özellikle aşı oranı kısmen düşük olan yaş gruplarında vaka yoğunluğu yaşanması, aşının ne denli etkili olduğunu da ispatlamaktadır.
Bu noktada kış ayları öncesinde henüz aşı olmamış ya da tamamlamamış vatandaşlarımızı sevdiklerinin ve kendilerinin sağlığı için aşı olamaya davet ediyoruz.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda Üniversite öğrencilerine yönelik alınacak salgın tedbirleri, salgının genel seyri ve aşılama hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.