Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde oluşturulan trafik eğitim parkında anaokulu öğrencileri trafik kurallarını eğlenerek, uygulamalı öğreniyorlar.
5 yaşındaki miniklere trafik eğitim parkına girerken yelek ve şapkalar giydiriliyor. Miniklere trafik kuralları küçük yaşlarda öğretilerek ileri ki zamanlarda yaşanması muhtemel trafik kazalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.
Zübeyde Hanım anaokulu öğrencileri hep bir ağızdan “trafik hayattır” demeyi de ihmal etmiyor. Minik öğrencilere önce trafik eğitim parkının içinde bulunan eğitim istasyonunda sinevizyon eşliğinde basit trafik kuralları öğretiliyor.
Park bahçesinde Trafik Polisleri tarafından 5 yaşındaki öğrencilere kırmızı, sarı ve yeşil ışığın ne işe yaradığı oyun eşliğinde uygulamalı olarak öğretiliyor. Öğrencilere üst geçitten nasıl geçileceği, ne taraftan çıkılacağı gibi basit kurallar da bu eğitimlerde gösteriliyor.
24 Anaokulu öğrencisine akülü araçlarla trafik kuralları da trafik polisleri eşliğinde uygulamalı gösteriliyor.
Unutamayacakları bir deneyim yaşayarak trafik kurallarını öğrenen miniklerden 5 yaşındaki Ali Rüzgar Solukoğlu, “Polis amcalar bize trafik kurallarını öğretecek.” Dedi.
Bir diğer anaokulu öğrencisi Mehmet Giray Kırca, “Polis amcalar bize eğitim verdi, teşekkür ederiz.” Dedi.
Zübeyde Hanım Anaokulu Rehber Öğretmeni Halime Aydın, “Çocuklarımız trafik kurallarını, üst geçitten nasıl geçeceklerini deneyimlediler. Eğlendiler, ikramlarla da keyif aldılar. Çocuklarımız burada motosiklete bindiler, çok eğlendiler. Polislerle birlikte olmanın keyfini çıkardılar. Bence en büyük kazanımlarından biri hem öğrenme, hem eğlenme boyutuydu, 5 yaş çocuklarımızdı. Eminim bunlar onların hayatında çok önemli bir yer kazanacak.” Diye konuştu.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü trafik eğitim parkında anaokulu, ilkokul, orta okul ve lise öğrencileri olmak üzere toplamda 4 bin çocuğa trafik eğitimi vermeyi hedefliyor.