SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

AMASYALILAR, ECDAT TOPRAKLARINI ZİYARET EDİYOR

AMASYALILAR, ECDAT TOPRAKLARINI ZİYARET EDİYOR
Bu haber 19 Ocak 2023 - 9:01 'de eklendi ve 177 views kez görüntülendi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın şehre kazandırdığı otobüs ile Gök medrese Mahallesinde bulunan bayanlar büyük bir kahramanlık destanı yazan ecdadı ziyaret etmek üzere Çanakkale’ye gitti. Şanlı tarihimizi yakından tanımak, şehitlerimizi anmak ve manevi değerlerimize sahip çıkmak amacıyla turlar düzenlemeye başlayan Amasya Belediyesi, Gökmedrese Mahallesi’nde yaşayan hanımların talepleri üzerine kültür turları kapsamında ilk ziyareti 250 bin vatan evladının kanıyla sulanan Çanakkale’ye gerçekleştirdi.
‘TÜM AMASYALILARIN HİZMETİNDE OLACAK’
Ecdadın şehit kanları ile suladığı toprakları her Türk vatandaşının görmesi gerektiğine vurgu yapan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları söyledi;
“Amasyalı hemşehrilerimiz için aldığımız 50 kişi kapasiteli otobüsümüzle muhtarlıklarımız aracılığıyla talepte bulunan vatandaşlarımızı Çanakkale ve Anıtkabir’e göndereceğiz. İlk otobüs turumuzu Gökmedrese Mahallesi’nde yaşayan hanımefendilerin talepleri üzerine Çanakkale’ye yolcu ettik. Vatandaşlarımız bu hizmetten faydalanabilmek için muhtarlıklar ve kurumlar üzerinden planlanıp, listelerin belediyemize iletilmesi ile başvuru sırasına göre otobüsümüz istisnasız tüm Amasyalıların hizmetinde olacak” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA