Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
5 eğitmen ve farklı ünvanlardan 17 kursiyerin katıldığı eğitimde Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün belirlediği standartlarda; Afetlerde ve ODD’de haberleşme, olay yeri yönetimi, triaj, temel yaşam desteği, travmalı hastada acil olgu yönetimi, enkazda çalışma, crush(ezilme) sendromu ve afetzede psikolojisi konusunda bilgiler verildi.
Amasya İl Sağlık Müdürlüğü yapılan eğitimle ilgili olarak “Teorik eğitimin yanında uygulamalar yapılıp, senaryo gereği enkazda bulunan afetzedelere yönelik medikal arama-kurtarma yapılmıştır. Afetlere ve olağan dışı durumlara her zaman hazır olmayı ilke edinen UMKE, gün geçtikçe profesyonel sayısını arttırarak olası afetlerde ve ODD’de daha yeterli, daha donanımlı hizmet vermeyi planlamaktadır” dedi.