Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın Taşova ilçesinde bir fırıncı, vatandaşa 300 pideyi ücretsiz olarak dağıttı.Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığınca 2021 Ramazan ayı pide fiyatları geçen yıla oranla yüzde 20 zam yapılarak tarifelendirildi. Taşova’da fırıncılık mesleğiyle uğraşan Ersoy Kahraman, ilçede kurulan pazar yerinde yüzde 20 zamlı olarak belirlenen Ramazan pidesinden alamayan, imkanı olmayan 300 vatandaşa ücretsiz üçlü pide dağıttı.Yüzde 20 zamla belirlen ramazan pidesi tarifesinde, 300 gram sade pide 2,75 kuruş, 300 gram susamlı yumurtalı pide 3 lira, 600 gram sade pide 5,50 kuruş, 600 gram susamlı yumurtalı pide 6 liradan satışa sunuldu.Fırıncı Ersoy Kahraman, “ücretsiz” dağıttığı üçlü pideler hakkında yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı dolayısıyla Perşembe Pazarı’nda yaklaşık bir 300 taneye yakın pide hayrımıza dağıttık. Allah kabul etsin. Şimdiden hayırlı iftarlar diliyorum. Elimizden geldiğince de Ramazan ayı boyunca dağıtacağız inşallah” dedi.