SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Amasya Valisi Mustafa MASATLI’nın Berat Kandili Mesajı

Amasya Valisi Mustafa MASATLI’nın Berat Kandili Mesajı
Bu haber 06 Mart 2023 - 11:06 'de eklendi ve 98 views kez görüntülendi.
Hatay’da Koordinatör Vali Olarak Görev Yapan Amasya Valisi Mustafa MASATLI’nın Berat Kandili Mesajı
Ramazan ayının müjdecisi olan, kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatlarının değerlendirilebileceği müstesna zaman dilimlerinden birisidir.
Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeli, büyüklerimizin ve dostlarımızın kandillerini tebrik ederek, hayır dualarını almalıyız. Unutmayalım ki; sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, sıkıntılar da paylaşıldıkça hafifler.
Geçtiğimiz ay Ülkemiz büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Deprem felaketi sonrası Türkiye’nin her bölgesinden olduğu gibi, dünyanın birçok ülkesinden de yardım ve destekler artarak devam etti. Bizler de bu süreçte, depremin ilk gününden itibaren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere; Devletimizin her kademesiyle birlikte görevimizi aralıksız sürdürmekte, halkımızın acısına ortak olmakta ve onların en iyi şartlarda hayatlarını devam ettirmeleri için var gücümüzle çalışmaktayız.
Aziz Milletimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde her zaman olduğu gibi bugün de, depremin izlerini silene dek; durmadan, yorulmadan hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki, Milletimizin kalbi bizimle burada beraber atmaktadır. İnşallah afet bölgesindeki illerimiz tez zamanda toparlanarak, yine eski günlerine dönecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza ise acil şifalar temenni ediyorum. Böylesine felaketlerin bir daha yaşanmaması dileğiyle; başta Amasyalı hemşerilerimin olmak üzere Aziz Milletimizin ve İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu Mübarek Gecenin hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA