10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz İlçe, İl, bölge ve ulusal çapta düzenlenen çeşitli yarışmalarda başarı göstererek dereceye giren öğrencileri Bursa ve Çanakkale Gezisi ile ödüllendirdi.
Geziye katılan 42 öğrenciyi aileleri ile birlikte dua ve selamlarla yolcu eden Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Çanakkale´de ecdadımızın eşi benzeri olmayan şanlı bir destan yazdığını hatırlatarak; düzenlenen geziyle öğrencilerin motive edilmesinin yanı sıra asıl amaçlarının milli ve manevi duyguları aşılamak olduğunu söyledi.
Öğrencileri böylesine anlamlı bir gezi ile ödüllendiren İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz’a şükranlarını ileten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Mehmetçiğimizin hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğin harcı olan Çanakkale Zaferi´ni kazandıran yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılmasının ve aktarılmasının önemine dikkat çekerek, öğrencilerimizin Çanakkale’de nasıl bir büyük millet ve devlet olduğumuzu, atalarımızın orada hep birlikte düşmana ve ihanete karşı nasıl onurlu ve şerefli bir duruşla savaşıp şehadete erdiğini görerek yaşayacaklarına vurgu yaptı.
Öğrenci velileri ile de bir süre sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, herkesin mutlaka bir gün Çanakkale´ye gidip, o manevi havayı teneffüs etmesi gerektiğini belirterek, bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla yad ettiğini ifade etti.
Hayatında ilk kez Çanakkale Şehitliğini ve vatanı, devleti, milleti ve bayrağı uğruna şehit düşen kahramanlarımızın kabirlerini ziyaret edecek olmanın heyecanını taşıyan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan ve eğitim ile ilgili her konuda desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz’a teşekkür ettiler.