Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunda Amasya Görüşmelerinin Önemi Konulu Konferans Düzenlendi
22 Ekim 1919’da yapılan Amasya Protokolü’nün imzalanmasının
104. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı olması sebebiyle, Amasya Valiliği ve Amasya Üniversitesi tarafından “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin
Kuruluşunda Amasya Görüşmelerinin Önemi” konulu panel gerçekleştirildi.
Saraydüzü Kışla Binası Millî Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan panele, Amasya Valisi Yılmaz Doruk,Tugay Komutanı Tuğg. Kemal Çakıroğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin,
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mehmet Arı ile daire amirleri ve öğrenciler katıldı.
Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Evsile; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu, Dr. Öğr. Üyesi Esra Türe Doğan ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunda Amasya Görüşmelerinin Önemi ’ne ilişkin bilgiler
paylaştı.Program, Amasya Valisi Yılmaz Doruk ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’nin konuşmacılara teşekkür belgesi ve çiçek takdimi ile sona erdi