SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Amasya Ormanlarında Tıbbi ve Aromatik Bitki Üretimi Projesi Hayata Geçirildi

Amasya Ormanlarında Tıbbi ve Aromatik Bitki Üretimi Projesi Hayata Geçirildi
Bu haber 03 Mayıs 2024 - 16:15 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Amasya’nın yeşil örtüsüne yeni bir soluk getiriliyor. Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında, ormanlarımızda tıbbi ve aromatik bitki üretimine adım atıldı. Bu önemli adımı değerlendirmek üzere, Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer, Bafra Orman İşletme Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Bafra Orman İşletme Müdürlüğü’nde yer alan “Bafra Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Üretim Sahası”, odun dışı ürünlerin yetiştirilmesi için bir merkez haline geldi. Ferdi Özer liderliğindeki heyet, sahada bulunan çeşitli bitki türlerini inceledi ve dikilen bitkilerin gelişimini değerlendirdi. Ayrıca, 2024 programı dahilinde yapılan çalışmalarla dikilen salep, ekinezya, limon otu, melisa, kekik, nane, biberiye, kocayemiş, kızılcık, ıhlamur ve defne gibi bitkilerin sayısı ve alanı hakkında bilgi aldı.

Projenin önemli paydaşları arasında yer alan işletme müdürleri, bölge müdürü ve diğer ilgililer, sahanın gelecekteki üretim potansiyelini değerlendirdi ve projenin başarıyla sürdürülmesi için atılacak adımları tartıştılar. Bu önemli girişim, hem çevresel hem de ekonomik açıdan Amasya’nın kalkınmasına katkı sağlayacak.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA