Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın yeşil örtüsüne yeni bir soluk getiriliyor. Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında, ormanlarımızda tıbbi ve aromatik bitki üretimine adım atıldı. Bu önemli adımı değerlendirmek üzere, Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer, Bafra Orman İşletme Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi.
Bafra Orman İşletme Müdürlüğü’nde yer alan “Bafra Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Üretim Sahası”, odun dışı ürünlerin yetiştirilmesi için bir merkez haline geldi. Ferdi Özer liderliğindeki heyet, sahada bulunan çeşitli bitki türlerini inceledi ve dikilen bitkilerin gelişimini değerlendirdi. Ayrıca, 2024 programı dahilinde yapılan çalışmalarla dikilen salep, ekinezya, limon otu, melisa, kekik, nane, biberiye, kocayemiş, kızılcık, ıhlamur ve defne gibi bitkilerin sayısı ve alanı hakkında bilgi aldı.
Projenin önemli paydaşları arasında yer alan işletme müdürleri, bölge müdürü ve diğer ilgililer, sahanın gelecekteki üretim potansiyelini değerlendirdi ve projenin başarıyla sürdürülmesi için atılacak adımları tartıştılar. Bu önemli girişim, hem çevresel hem de ekonomik açıdan Amasya’nın kalkınmasına katkı sağlayacak.