10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da Orman Haftası kutlamaları kapsamında 165 şehidimiz adına 165 fidan dikildi. Yıldız Köyü’nde ‘Orman Haftası’ kutlamaları kapsamında, fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Orman Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 180. yılı ve ‘Orman Haftası’ kutlamaları kapsamında, Amasya İl Merkezine bağlı Yıldız Köyü İl Jandarma Komutanlığı Şehitler Ormanında Amasyalı 165 şehidimizin anısına her birinin adlarını taşıyan 165 fidan ile birlikte toplam 3 bin fidan toprakla buluştu.
Bayram havasında geçen etkinliğe Şehit Aileleri, Gaziler, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, il protokolü, Genel Sekreter Ahmet Faruk Aykutlu, İl Jandarma Komutanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü personelinin katılımıyla Şehitler Ormanı’na 3 bin adet fidan dikimi yapılarak Amasya İl Jandarma Komutanlığı Şehitler ormanının açılışı yapıldı.