10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Öğrencilere temel sağlık bilinci kazandırmak amacıyla İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve personelinin bizzat sınıflarda ders anlattığı “Sağlık İçin Bir Ders de Bizden” projesi dahilinde Nihat Bayramoğlu İlkokulu ve Özel Açı İlkokulu’nda eğitimler verildi.
Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Sağlık İçin Bir Ders de Bizden” projesi kapsamında İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz’in de katılımıyla, Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından Nihat Bayramoğlu İlkokulu ve Özel Açı İlkokulu öğrencilerine sağlık okur yazarlığını geliştirmek adına ‘Ağız ve Diş Sağlığı’, ‘Fiziksel Aktivite ve Obezite’, ‘İlk Yardım, 112 Çağrı Merkezi’ ve ‘Sigaranın Zararları’ konulu eğitimler verilmiştir.
Eğitim sonunda ebeveyni sigara kullanan öğrencilerden ailelerine sigarayı bırakmaları için mektup yazmalarını içeren ‘Sigaraya Veda Mektubu’, sigara kullanmayan ebeveynlere de teşekkür mektubu yazmaları istenmiştir. Böylelikle ebeveynlerde sigara kullanımının zararları konusunda farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.