SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

AMASYA İL ÖZEL İDARESİ YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

AMASYA İL ÖZEL İDARESİ YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Bu haber 25 Şubat 2022 - 14:50 'de eklendi ve 176 views kez görüntülendi.

Amasya İl Özel İdaresi köy yollarında stabilize çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Amasya İl Özel İdaresi, köy yollarının bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam ederken, konforlu ve güvenli ulaşım için çalışmalarını sürdürüyor. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, köy yollarında iyileştirmeler yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktadır.

Taş ve bağlayıcı malzemeden oluşan stabilize, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından greyder ile serildikten sonra silindirle sıkıştırılıyor. Yağışlı havalarda yolun çamur olmasını engelleyen stabilize malzeme, yolu sağlamlaştıran bir zemin malzemesi olma özelliği taşıyor.

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla; Yıllık yapılan bakım onarım çalışmaları kapsamında arazide görülen ihtiyaç, muhtar ve vatandaş talepleri doğrultusunda ana yollar haricindeki vatandaşın arazisine veya tarlasına ulaşım sağladığı genelde yan yollarda stabilize malzeme kullanılıyor. Ana yolları asfalt ve beton yol olan köy yollarında ara yollarda stabilize malzeme kullanılıyor.” diye konuştu

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA