Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl Özel İdaresi kapanan köy yollarını açıyorİl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekipleri; görev ve sorumluluk sahasındaki köy yollarında karla mücadele çalışmaları için 7/24 esasına göre sürdürmektedir. İlimiz genelinde etkili kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana gelmemesi için ekiplerimiz köy yollarının şehirler ile bağlantısının kopmaması, vatandaşların köy yollarında sıkıntı yaşamaması ve daha rahat ulaşmasını sağlaması için 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürmektedir.Amasya Taşova İlçesine bağlı Şeyhli köyü,Karlık Köyü Korubaşı köyü, Kavaloğlu köyü, Yeşiltepe Köyü, Sofualan köyleri ve Merzifon Tavşan dağı yoğun kar yağışı nedeniyle trafik güvenliğinin sağlanması ve yolların kapanmaması için karla mücadele ekipleri, köy yollarında genişletme ve silme işlemleri yaparak sürekli olarak köy yolunu açık tutmaktadır.İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar; “Köylerimizde meydana gelen yoğun kar yağışları nedeniyle mağduriyet yaşanmaması, ulaşımın daha rahat ve kolay yapılabilmesi için hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürerek köy yollarımızı trafiğe açık durumda tutuyoruz dedi.”