Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl Özel İdaresi 2021 yılında 112 Milyon TL yatırımını gerçekleştirdi. Yol ve Ulaşım hizmetleri için başta köylerimizin asfalt, stabilize, yol bakım-onarım ve sanat yapıları için 44 Milyon TL, Su ve Kanal Hizmetleri için başta tarımsal sulama ve içmesuyu için 46 milyon TL, Çevre Koruma hizmetleri için 3.8 Milyon TL, Plan Proje Yatırım ve İnşaat için yaklaşık 12 Milyon TL ve idarenin diğer yatırımları gerçekleştirdi. Amasya İl Özel İdaresinin sadece Amasya’ ya değil zor günlerinde komşu illere de kol kanat gerdiğini hatırlatan Genel Sekreter Erdin ACAR, “Bugün attığımız her adım, aldığımız her karar aslında geleceğe yapılan bir yatırım, Bunu da sizlerin katkıları ile çok iyi başardığımıza inanıyorum. Yoğun bir saha hâkimiyeti olan İl Özel İdaremizin, dinamik yapısı ve kurum içerisindeki huzurunun yanı sıra sizlerin yapıcı yönlendirici ve birlikteliği ile büyük işlere imza atıldığını görüyoruz. Bu adımlara cesaret veren, itici gücü olan sizlersiniz. İlin temel ihtiyaçlarını, önceliklerine ekleyip, parasal gerçekliği ile de bütünleştirip ortak ve gerçekçi bir hedefe kitlenmesiyle mümkündür tüm bunlar. Bunu da geçmişte hep başardık şu an da başarmaya devam ediyoruz. Ayrıca komşu illerde ki afetlere kol kanat gerip yardıma koştu, kurumsal kapasitenin ve acil durumlardaki reaksiyonun güçlü olduğunu da böylelikle göstermiş oldu.Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin ACAR “Başta Sayın Valimize, bu kuruma hizmet eden işçisinden memuruna, mühendisinden, müdürüne emeğini ve gayretini esirgemeyen tüm çalışanlarımıza; katkıları ile bizlere güç veren milletvekillerimize, kaymakamlarımıza ve muhtarlarımıza ve birlikteliği ile koordinasyonu sağlayan, Amasya’nın geleceğine el kaldıran İl Genel Meclisi Başkanımıza ve İl Genel Meclis üyelerimize teşekkür ederim.