10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Devletle vatandaşın buluştuğu halk günlerinin 2019 yılı Nisan ayı oturumu Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda Vali Yardımcısı Turgay İlhan’ın yanı sıra ilgili kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile vatandaşlar yer aldı.
Vatandaşlar Vali Yardımcısı Turgay İlhan’a sorunlarını anlatarak, çeşitli konuların çözümü noktasında destek talep ettiler. Toplantıya katılan vatandaşların tek tek talep, öneri ve şikâyetlerini dinleyen İlhan, vatandaşların talep ve şikâyetlerine yönelik olarak ilgili kurum müdürleri tarafından gerekli incelemelerin yapılacağı ve vatandaşları bilgilendirileceğini dile getirdi.
Amasya Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Halk günü toplantılarına katılmak için: Gelecek ay düzenlenecek olan Halk Günü Toplantısı ise 7 Mayıs 2019 Salı Günü saat 10.00’da Valimiz Dr. Osman Varol’un başkanlığında Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılacaktır. Toplantıya katılmak isteyen vatandaşlarımız Valiliğimiz Halkla İlişkiler Müracaat Bürosuna (CİMER) başvuru yapabilecekleri gibi, toplantı günü ve saatinde de katılım sağlayabileceklerdir” denildi.