10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve üniversite yönetimi; Tiyatro Kulübü Akademik Danışmanı Öğretim Görevlimiz Atilla Özgen, Tiyatro Kulübüne üye öğrencilerimiz ile Tiyatro Günleri kapsamında ‘Büyük Sürpriz’ oyunuyla Amasya’da bulunan ünlü tiyatro oyuncuları Cantuğ Turay ve Begüm Topçu Turay ile amatör tiyatro oyuncularıyla bir araya geldiler.
Konuklarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektörümüz Orbay; üniversitemiz öğrencilerinin kültürel ve sanatsal anlamda da desteklemesi bağlamında birçok etkinliğe imza attıklarını söyledi. Orbay; ”Amasya’da tiyatroyu yaşatma adına önemli katkılar sunan kulüp üyesi öğrencilerimize, Öğretim Görevlimiz Atilla Özgen’e ve tarihi insanlık tarihi kadar eski olan bu sanata katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Biz de bu tiyatro sanatına üniversite olarak katkı sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu bağlamda nisan ayı içinde amatör ve profesyonel tiyatro ekiplerini öğrencilerimizle ve vatandaşlarımızla ücretsiz olarak buluşturacağız.
Bu etkinlikler bir hafta boyunca sürecek. Bu vesileyle 27 Mart Dünya Tiyatro Günü bir kez daha kutluyor, bol sanatlı günler diliyorum.” dedi.