10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
“2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde ilimizde program düzenlendi. Programa Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Arslan, il protokolü, Otizmli Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu görevlileri, öğrenciler, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.
Program Saraydüzü Kışla Binası önünden Lokman Hekim İşitme Engelliler Okulu’na kadar Otizm Farkındalık Yürüyüşü ile başladı. Mavi balonlarla yapılan yürüyüş sonrası Lokman Hekim İşitime Engelliler Okulunda yapılan etkinliklerde ilk olarak Okul Müdürü Yusuf Koçak günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından çocuklarımızın yapmış olduğu etkinliklerde göstermiş oldukları performansla programa gelenlere adeta engelli değil de farklı olduklarını bir kez daha göstermiş oldular.