Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya DSYB olarak sütün yerinde soğutulması çalışmalarımız kapsamında 96 adet süt evlerimizden biride Gümüşhacıköy ilçesinin Kağnıcı köyünde bulunmaktadır. Kağnıcı köyünde yerinde soğutularak süt alımı çalışmalarına 07.06.2010 tarihinde başlanılmıştır. Süt evimizde bir sigortalı bayan çalışanımız görev yapmaktadır. Düzenli olarak 32 üreticimizin üretmiş oldukları sütler sabah ve akşam süt evine teslim edilmektedir. Köyde süt üretimi yıllık/gün ortalama 1000 – 1500 litredir.
Kağnıcı Köyü, Amasya merkeze 90 km., Gümüşhacıköy’e 20 km. uzaklıktadır. Kağnıcı köyü, 1260 m. rakımı ile yüksek, ormanlık bir alanda bulunmakta ve zengin bitki örtüsüne sahiptir. Köyün geçimi tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Dağlık ve ormanlık alanlarda, doğal ortamlarda yetişen alıç, kızılcık, armut, dağ elması ve kuşburnu meyveleri ayrıca bulunmaktadır.
Bölgede sütün yerinde soğutulması faaliyetlerimiz sayesinde geçmişte yaşanan sütün pazarlanmasındaki sorun ortadan kaldırılmış ve üreticilerimizin işletmelerinde istikrarlı büyüme sağlanarak, süt sığırcılığına bir meslek gözüyle bakılması sağlanmıştır.