Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuk olarak katıldığı programda milletvekilliğinden belediye başkanlığına kadar geçen süreci anlatarak “biz insanoğlu ezan ile sala arasında bir hayat yaşıyoruz Önemli olan bu sürede neler yaptığımızdır. Bu kısa dünya hayatında önemli olan arkamızdan hayırla yad edilmektir. Vatandaşlarımızın dualarından başka bizim hiçbir beklentimiz yoktur. Makam-mevki dediğimiz şey ayrıntıdır. Rızık Allah’ın kefilindedir. Biz ticaretten siyasete geçtik. Nasibimizde şehrimize hizmet etmek varmış. Sayın Genel Başkanımızın tasarrufu ve hemşerilerimizin teveccühü ile ciddi bir farkla Belediye başkanlığını kazandım. Bu farkın da bizlere yüklemiş olduğu büyük bir vebal vardır. İnsanların bize olan inancının teveccühü olan bu neticede bizler mesai kavramı olmaksızın kendimizi bu göreve adadık. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin bizi bu göreve tayin etmesi de üzerimizde bir vebal oluşturmaktadır. Ben Genel Başkanımızı taklit ettiğim için onun disiplinini, azmini kendime yol haritası edinerek şeffaf ve üretken belediyecilik anlayışı ile hizmet ediyorum. Bütün hizmetlerimizde şeffaflığı ön planda tutuyoruz. Hiçbir gizli kapaklı işimiz yoktur. Vatandaşlarımıza kapalı kapılarımız yoktur. Bu kapsamda makam kapımızı söktürdük. Su ücretlerinde %50 indirime giderek Akdağ suyunu Amasya’mıza tekrar kazandırdık. 2022 yılında ise sulardan hiç ücret almayacağız. HES projemiz tamamlandığında ise enerjisini kendi üreten Türkiye’nin ilk belediyesi olacağız. İlimin merkezi, bilimin ocağı olan şehrimizde bu sene 12-22 Haziran Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kutlamalarını da şehrimize ve hemşerilerimize layık bir şekilde kutladık. Pandemi sonrası festival gerçekleştiren ilk belediye olduk. Pandemi sürecinde evlerinde kalan, sıkılan, bunalan hemşerilerimiz için bu festival büyük bir coşkuyla geçti. Bizler Amasya’mızı turizm alanında ilerletmek adına da büyük projelere imzalar attık. Şehrimize gelen turistlerin şehrimizde en az bir hafta konaklamaları için 5 yıldızlı marka otelin çalışmalarına başladık. Bunun yanı sıra teleferik, nostaljik tramvay, Ferhat Tepesi projelerimiz ise şehrimizi turizm açısından cazip hale getirecektir. Ayrıca vatandaşlarımız için oluşturduğumuz Yeşilyenice Sosyal Tesisleri, Gözlek Sosyal Tesisleri ise pandemi sürecinde çalışmalarına hız verdiğimiz projelerdir. Bütün projelerlerimizde kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, durmaksızın, mesai kavramı olmaksızın her daim hemşerilerimizin hizmetindeyiz. Son nefesimize kadar da şehrimize olan sevgiyle ve azimle çalışacağız” dedi.