10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Samsun Bölge Yarışmasında İlimizin Büyük Başarısı
TÜBİTAK tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisine İlimizden 19 Proje katılmış olup 5 projemiz bölge birincisi, 1 projemiz bölge ikincisi ve 2 projemiz bölge üçüncüsü olmak üzere toplam 8 projemiz derece almıştır. Alınan 5 birincilik ile İlimiz Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında bölge birincisi olarak şehrimizi onurlandırmışlardır.
İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu bu başarının tesadüf olmadığını, yakın bir zamanda TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda da toplam 6 derece alarak gösterdiğimiz başarının tescillendiğini ifade etmiştir. Bu bağlamda Doç. Dr. Kösterelioğlu özveriyle öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan danışman öğretmenlerimizi, başarının asıl mimarı olan öğrencilerimizi ve bu başarının alınmasında destekleyici ortamların hazırlanmasında katkı sağlayan okul yöneticilerimizi tebrik ederek Türkiye finaline kalan öğrencilerimize final yarışmalarında başarılar diledi.