SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Amasta Valisi Mustafa MASATLI’nın Kadir Gecesi Mesajı

Amasta Valisi Mustafa MASATLI’nın Kadir Gecesi Mesajı
Bu haber 17 Nisan 2023 - 10:26 'de eklendi ve 119 views kez görüntülendi.
Mübarek Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaşırken, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı Mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin huzuru içerisindeyiz.
Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’in, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (SAV) vahyolunduğu bu gece, Kur’ân-ı Kerim’i anlamak, Resûlullah’ı (SAV) örnek almak, bu iki Yüce Kaynağın işaret buyurduğu fazilet ilkeleri doğrultusunda yaşamak ve her türlü kötülüğü terk etmek için mukaddes bir vesile olarak kabul edilmelidir.
Bu yıl Ülkemizin yaşadığı felaketler nedeniyle yüreğimiz buruk olsa da, sabır ve dirayetle birbirimize kenetlenmeliyiz. Birlik ve beraberlik ruhunu her zamankinden daha çok hissettiğimiz şu günlerde, Ülkemizin böyle acıları bir daha yaşamaması en büyük temennimizdir.
Yüce Kitabımız’da bin aydan daha hayırlı olduğu buyrulan bu Müstesna Gece; dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, sevgi ve hoşgörünün hayatımıza hakim olmasına da vesile olmalıdır.
Bu Mübarek İklimde ayrıca, Dinimizin de bizlere emrettiği gibi yetimlerin, öksüzlerin, kimsesizlerin, ulu çınarlarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin de yanında olmaya gayret göstermeliyiz.
Bu duygularla, başta Değerli Amasyalı Hemşerilerimin olmak üzere, Aziz Milletimizin ve Tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Bu Özel Gece’nin Ülkemize ve İslam Âlemine iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA