SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

AK’TAN OĞAN’A TEPKİ

AK’TAN OĞAN’A TEPKİ
Bu haber 26 Aralık 2022 - 14:41 'de eklendi ve 97 views kez görüntülendi.
MHP İL Başkanı AK’tan Oğan’a tepki
MHP Amasya İl Başkanı Şuaip Ak, Sinan Oğan’a tepki göstererek açıklamalarda bulundu.
Belli oluşumlar ve kendisi tarafından Bağımsız Cumhur Başkanı Adayı olarak açıklanan ve MHP den ihraç edilen Sinan Oğan’ın Amasya’da bir konferans tertip ettiğini ifade eden Ak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Demokratik kurallar çerçevesinde bu organizasyon elbette normaldir. Ancak; Bu tertip içindekilerin ülkücü camianın duyguları ve ülkücü kimlik üzerinden hareket ederek kurgular yapmaları oldukça yanlıştır. MHP ve ülkücülerin durduğu yer bellidir. “Aday belli, karar nettir” “Ben de eski ülkücüyüm, eski MHP liyim” diyerek Cumhur ittifakının dışında hareket edenler, MHP ve ülkücülüğü hiçbir platform ve hiçbir oluşum adına temsil edemezler ve asla kullanamazlar. Bu gayret içinde bulunanlar beyhude bir uğraş içindedirler.”
MHP ve Cumhur İttifakına gönül veren hiçbir dava arkadaşının bu yanlış içine düşmeyeceğini anlatan Ak, şunları kaydetti:
“Ülkücü kimlik üzerinden farklı algılar yaratmak isteyenler ve ülkücülerin duyguları üzerinden hareketle, ikbal peşinde olanlar yanıldıklarını en kısa zamanda anlayacaklardır. Bu tertip ve organizasyon içinde bulunanlar, gerek yer temini için tavassutta bulunanlar, gerekse yer temin edenler siyasi hafızamıza kaydedilmiştir. Bunlar aynı zamanda Cumhur İttifakından yana tavır koyduğunu ima eden ikbal avcılarıdır. MHP ve gerçek ülkücü kimliğe, Cumhur İttifakına gönül vermiş hiçbir dava arkadaşımız bu oyunlara gelmeyecektir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA