Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın Merzifon ilçesinde yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı yürütülen aşılama programında sırası gelen 55 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanıyor.Amasya’nın Merzifon ilçesinde yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı yürütülen aşılama programında sırası gelen 55 yaş ve üzeri vatandaşlar aşılanıyor.Türkiye genelinde, yeni tip korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında toplumsal bağışıklık kazanılması için uygulanan aşı programında, 55 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanması süreci bugün itibariyle başladı. Sağlık Bakanlığı’nın aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan vatandaşlar, randevularını alarak, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırıyor. Merzifon’da sırası gelen 55 yaş ve üzeri halk, hastane ve aile sağlığı merkezlerinde randevu saatlerine göre aşılarını oluyor. Sırası gelen vatandaşların aşılamaya özen gösterdiği gözlemlendi.“Aşı en önemli gücümüz”
Aşı sırası gelen vatandaşları aşı olmaya davet eden Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Selçuk Sezikli, “Kovid-19’a karşı; randevu alarak hastanemize başvuran 55 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza yönelik ilk doz aşılama faaliyetlerimiz, bugün itibariyle başlamıştır. Aşı korona virüse karşı en önemli gücümüzdür. Aşılama sırası gelen tüm vatandaşlarımızı, aşılama yaptırarak bu zorlu mücadeleye destek vermeye davet ediyorum. Kovid-19 aşısı yapılacak grupta iseniz Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS web, MHRS mobil) veya e-Nabız üzerinden randevu alabilirsiniz. Tüm sağlık çalışanlarımıza ve saygıdeğer büyüklerimize sağlıklı günler dileriz” dedi.