Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet İzleme ve Önleme Müdürlüğü (ŞÖNİM) ile birlikte öğrenciler Cumhuriyet’in 100 yılında gazete hazırlayıp, “yazıyor yazıyor kadına şiddet insanlığa ihanettir yazıyor” sloganı ile vatandaşlara dağıttı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kent merkezinde ŞÖNİM ekipleri ve öğrenciler Cumhuriyetin 100 yılına özgü gazete hazırladılar.
Çoğaltılan gazeteler, kent merkezinde “yazıyor yazıyor kadına şiddet insanlığa ihanettir yazıyor” sloganı ile vatandaşlara dağıtıldı.
Kadına şiddete ses olmak ve farkındalık yaratmak için hazırlanan gazeteye vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdiler.
Cumhuriyetin 100 yılında hazırladıkları gazete ile kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak istediklerini söyleyen ŞÖNİM Müdürü Azize Doyran, “Bugün 25 Kasım Kadına yönelik şiddetle mücadele günü kapsamında Cumhuriyetin 100. Yılıyla da ilişkilendirerek, temamızı Cumhuriyetin 100.yılı olarak aldığımız bir gazete hazırladık ve 100.yılda kadına yönelik şiddetin ihanet olduğunu vurgulamak adına sokakta iki gencimizle birlikte dağıtıma başladık. O güne dair bir mizansen oluşturarak farkındalığı artırmayı hedefledik. Bu katkıyı da arkadaşlarımızla birlikte yapıp, sokakta bu dağıtımı gerçekleştirdiğimizde halkımızdan güzel dönüşler aldık” dedi.
Gazete dağıtarak farklı bir farkındalık oluşturduklarını belirten 12 sınıf öğrencilerinden Şuranur İpek ise, “Bugün burada kadına şiddete yönelik farkındalık yaratmak için toplandık. Gazetelerimizi dağıttık. Bu şekilde farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Güzel oldu, gazeteleri dağıttık. Bence farkındalık yaratacağımızı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.